Înscrierea în clasa pregătitoare – anul școlar 2024 -2025

Pentru anul școlar 2024-2025 planul de  școlarizare  în  cadrul  PJ-ului Scoala Gimnazială nr.1 Nucet este de 1 clasă pregătitoare cu predare in regim independent  – 22 de locuri.

NU EXISTĂ CRITERII SPECIFICE DE DEPARTAJARE A ELEVILOR

• 2 aprilie, orele 10.00 la Grădinița cu Program Prelungit nr.1 Nucet se organizează întâlnirea pentru informarea și consilierea părinților copiilor din  grădiniță care  vor  fi  cuprinși  în  anul școlar 2024-2025 în învățământul primar.
  • 2  aprilie, orele 11.00 la Școala Gimnazială nr.1 Nucet – Ziua Porților Deschise.
  • 28 martie-11 aprilie, înregistrarea cererilor depuse la unitatea de invățământ cu nivel preșcolar  pentru  obținerea  recomandării  de înscriere în clasa pregătitoare pentru copiii care împlinesc 6 ani în perioada 1 septembrie-31decembrie 2024. Înregistrarea cererilor/planificarea la CJRAE pentru copiii care nu au frecventat gradinița sau sunt veniți din străinătate.

PRIMA ETAPĂ DE ÎNSCRIERE ÎN CLASA PREGĂTITOARE

• 11 aprilie-14 mai: completarea  cererilor- tip de  înscriere  (însoțite de copie CI și copie certificat de naștere)  și  validarea la secretariatul școlii între orele 08.00-16.00
  • 29 mai: afișarea candidaților înmatriculați în prima etapă

A DOUA ETAPĂ DE ÎNSCRIERE ÎN CLASA PREGĂTITOARE